Przejdź do treści
3
4
5
Przejdź do stopki

Kaplica w Gotkowicach

Treść

 W 1995 roku kiedy proboszczem parafii był ks. Józef Krzykawski zrodziła się myśl budowy kaplicy w Gotkowicach. Tu mogłaby być odprawiana Msza Święta oraz prowadzona nauka religii ( nie było bowiem zezwolenia na naukę religii w szkole w Gotkowicach) 

Działkę pod budowę przekazali Alina i Eugeniusz Rogóż. Ze składek i darów mieszkańców zgromadzono materiał. W 2000 roku wykonano ławy, a dwa lata później zalano fundamenty i wybudowano zakrystię .

W 2003 r. wymurowano mury i wykonano żelbetowe filary i belki nośne oraz łukowy mały strop.

W 2004 r. wykonano duże sklepienie oraz czołową wieżę. W 2005 r. pokryto dach , wykonano instalację alarmową, nagłaśniającą i elektryczną. Dzięki sponsorom przykryto dach dachówką, wykonano odwodnienie dachu, wytynkowano wnętrze, wprawiono okna i drzwi, położono posadzkę w prezbiterium i postawiono ambonę i stół ołtarzowy oraz postument pod krzyż. Całość wyposażenie wnętrza do 2011 r. to również ofiary sponsorów. Wiele różnorodnych prac zostało wykonanych bezinteresownie przez mieszkańców. 

 W kaplicy pod wezwaniem śś. Apostołów Piotra i Pawła od dnia 2 listopada 2008 r. jest odprawiana w niedzielę i święta Msza Święta o godz. 14 :30

Wybudowana kaplica to wotum mieszkańców za ocalenie z nieszczęść dziejowych przez 600 lat istnienia wsi oraz za pontyfikat papieża Polaka 

 

31680