Przejdź do treści
3
4
5
Przejdź do stopki

103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Zdjęcia!

103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Zdjęcia!

Treść

,,Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: historii, języka, tradycji, krajobrazu. Nasze dzieje uczą, że Polacy zawsze byli zdolni do trudu i poświęcenia w obronie tego, co polskie”.
                                                                                       Jan Paweł II

Wspaniałą lekcją patriotyzmu dla uczniów Zespołu Szkół w Jerzmanowicach były obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 9 listopada  uczniowie w strojach galowych, z przypiętymi biało-czerwonymi kokardami narodowymi i flagami w dłoniach, wraz z p. dyrektor Ewą Rogóż i Księdzem Proboszczem pod opieką nauczycieli wyruszyli ze sztandarem szkoły na  cmentarz parafialny. 

Młodzież w krótkim montażu słowno - muzycznym przypomniała zebranym o tym, ze wolność nie jest nam dana raz na zawsze, ale musimy o nią dbać i troszczyć się każdego dnia.

Ksiądz proboszcz Kazimierz  Szczęsny dziękując dyrekcji i uczniom za kultywowanie tej pięknej tradycji, podkreślił, że  miłość Ojczyzny to nie tylko wdzięczna pamięć i szacunek dla ołtarzy przeszłości. Miłość Ojczyzny to także odpowiedzialność za jej obecny i przyszły kształt.

W  symbolicznym miejscu pamięci narodowej delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze, oddając hołd bohaterom, których ofiarność i troska o Ojczyznę przyczyniły się do tego, że dziś żyjemy w niepodległej Polsce.

FOTORELACJA

42784