Przejdź do treści
3
4
5
Przejdź do stopki

Uroczystość Wszystkich Świętych. Zdjęcia!

Uroczystość Wszystkich Świętych. Zdjęcia!

Treść

  Błogosławieni, którzy z wiarą znoszą cierpienia, jakie zadają im inni, i z serca przebaczają; błogosławieni, którzy patrzą w oczy odrzuconym i usuniętym na margines, okazując im bliskość; błogosławieni, którzy rozpoznają Boga w każdym człowieku i walczą o to, aby i inni to odkryli; błogosławieni, którzy chronią i dbają o wspólny dom; błogosławieni, którzy rezygnują ze swojego dobrobytu dla dobra innych; błogosławieni, którzy modlą się i pracują na rzecz pełnej jedności chrześcijan… Wszyscy oni są nosicielami miłosierdzia i czułości Boga, i na pewno otrzymają od Niego zasłużoną nagrodę.
                                                                                                                                                                                                                                                                      Papież Franciszek

Uroczystość Wszystkich Świętych ma charakter bardzo radosny. Wspominamy wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie.

2 listopada Kościół wspomina  w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. Przekonanie o istnieniu czyśćca jest jednym z dogmatów naszej wiary.

Niech ta chwila zadumy, refleksji nad przemijaniem naszego życia, która zrodziła się nad grobem naszej bliskiej osoby połączy się z także wielką nadzieją w nasze zmartwychwstanie, w nasze życie wieczne i spotkanie z naszymi bliskimi w domu Ojca Niebieskiego.

 

FOTORELACJA

42785