Przejdź do treści
3
4
5
Przejdź do stopki

Uroczystość Świętego Bartłomieja Apostoła. Zdjęcia

Uroczystość Świętego Bartłomieja Apostoła. Zdjęcia

Treść

„Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: Widziałem cię pod drzewem figowym? Zobaczysz jeszcze więcej niż to” J 1, 50

24 sierpnia Kościół oddaje w liturgii cześć św. Bartłomiejowi Apostołowi. Dlatego też, w niedzielę, 22 sierpnia, w naszej parafii odbyły się uroczystości odpustowe. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Sebastian Kozyra, wikariusz  w Suchej Beskidzkiej w Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Kaznodzieja w swoim słowie przybliżył postać św. Bartłomieja utożsamianego na kartach Pisma św. z Natanaelem. To hebrajskie imię w przekładzie na język polski znaczy dosłownie „dar Boga”.
Słowa Jezusa skierowane do Bartłomieja przypominają o tym, że patrzenie Jezusa jest Boskim patrzeniem. Bartłomiej przekonał się, że Jezus widzi jego przeszłość i przyszłość, a także widzi jego serce. Ten Boski sposób patrzenia ma też się stać naszym sposobem patrzenia, gdyż takie patrzenie jest nam potrzebne, jeśli chcemy iść drogą zbawienia. Ważne,  abyśmy nie tylko widzieli siebie, lecz także innych ludzi; abyśmy nie tylko widzieli własne potrzeby, lecz także potrzeby innych; abyśmy nie tylko widzieli wady naszych bliźnich, ale także ich zalety; abyśmy nie tylko widzieli to, co sensacyjne, lecz także to, co pożyteczne. A co najważniejsze, abyśmy dobrze widzieli drogę zbawienia.

Po Mszy św. nastąpiło poświęcenie wieńców wykonanych przez panie z Kół Gospodyń z Jerzmanowic, Gotkowic i Łaz, a następnie wierni uczestniczyli w procesji wokół kościoła.

Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim parafianom i gościom spoza parafii, którzy w tym dniu przybyli, aby wspólnie modlić się i świętować.

Postać św. Bartłomieja jest dla nas zachętą, by głosić Chrystusa ludziom nie zainteresowanym wiarą. Jest także przykładem jak spotkanie z Chrystusem może przemienić i spowodować, że człowiek  pragnie, by swoim odkryciem dzielić się z innymi.

 

FOTORELACJA

31683