Przejdź do treści
3
4
5
Przejdź do stopki

Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Treść

Sierpień to czas naszego corocznego pielgrzymowania na Jasną Górę przed Oblicze Czarnej Madonny. Z całego kraju, z wielu miast i miejscowości wyruszają do Częstochowy piesze pielgrzymki, by dotrzeć na Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny lub Święta Matki Boskiej Częstochowskiej. Nie inaczej będzie i w tym roku. Pielgrzymi świeccy z naszej diecezji wyruszą na pielgrzymi szlak do Królowej Polski tradycyjnie z Olkusza 9 sierpnia.

Hasłem tegorocznego pielgrzymowania są słowa: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.  Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki 9 sierpnia o godz. 8:00 w parafii św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Koszt 100 zł plus 20 zł za powrót autokarem. Odbiór pakietów oraz zostawianie bagaży - 08 sierpnia pod plebanią w Przegini w godzinach od 19:00 do 21:00.

Całe nasze życie to nieustanne pielgrzymowanie. Aby osiągnąć swoje życiowe cele i marzenia, wyruszamy w drogę. Żeby jednak dojść do celu, żeby dosięgnąć pragnień potrzeba nieraz dużego wysiłku, także fizycznego, trzeba pokonania własnych słabości. Niech ta świadomość stanie się zachętą do podjęcia trudu tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę. Niech towarzyszy każdemu z nas myśl, że do wielkich rzeczy w życiu dochodzi się przez wysiłek, trud, czasem ból.

 

31679