Przejdź do treści
3
4
5
Przejdź do stopki

Uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Zdjęcia!

Uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Zdjęcia!

Treść

 A wy za kogo Mnie uważacie? Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego Mt 16, 16

29 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, dwóch wielkich świadków i nauczycieli wiary, którzy ją przypieczętowali męczeńską śmiercią. Są dwoma cennymi ogniwami w długim łańcuchu świadków Jezusa, który dochodzi aż do nas.

Uroczystość ta związana jest szczególnie z naszą parafią, gdyż kaplica w Gotkowicach jest pod wezwaniem obu świętych, dlatego w niedzielę 27 czerwca Ksiądz Proboszcz odprawił w kaplicy  Mszę świętą wypraszając dla wiernych potrzebne łaski.

W słowie  skierowanym do wiernych przypomniał o roli  wiary w  życiu każdego z nas. Komu zawierzam najgłębsze sekrety mego serca, na jakiej skale opieram moje życie? Jezus wzywa nas dziś, tu i teraz, do dawania Mu świadectwa, do wyznania Go przed światem tak jak uczynił to Piotr.  Każdy z nas musi dać osobistą odpowiedź na pytanie: kim jest dla mnie Jezus? Za kogo Go uważam? Nie wystarczy odpowiedź dana przez innych, ani nawet moja własna odpowiedź z przeszłości. Ciągle na nowo  muszę szukać oblicza Chrystusa i pytać jakie miejsce zajmuje On w moim życiu, w moich wyborach, w moich decyzjach.

Wpatrując się w życiorysy Piotra i Pawła widzimy, w jak przedziwny sposób Pan Bóg potrafi przemieniać ludzkie serca. Dzięki spotkaniu z miłosierdziem Bożym zalękniony Piotr staje się odważny, a  Paweł z prześladowcy zmienia się w gorliwego Apostoła Narodów.

Niech te dwa filary Kościoła uświadamiają nam, jak bardzo potrzebujemy odnowienia wiary i osobistej więzi z Bogiem.

FOTORELACJA

 

31683