Przejdź do treści
3
4
5
Przejdź do stopki

Pierwsza Komunia Święta. Zdjęcia!

Pierwsza Komunia Święta. Zdjęcia!

Treść

"Mimo że Bóg jest wszechmogący, nie mógł dać nam nic więcej;
mimo że jest samą mądrością, nie umiał nam dać nic więcej
i mimo że ma niezmierzone bogactwa - nie miał nam co więcej dać,
dając Siebie we Mszy św.”
św. Augustyn

W niedzielę 21 maja 2023r. w Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, 38 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość dla wielu z nich i ich rodziców należała z pewnością do najważniejszych wydarzeń w ich życiu. Po całorocznym przygotowaniu zarówno podczas lekcji religii jak i aktywnego udziału w nabożeństwach i Mszach Świętych dzieci po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa.
W sobotę poprzedzającą to ważne wydarzenie w ich życiu oczyściły swoje serca w sakramencie pokuty i pojednania
Niedzielna uroczystość rozpoczęła się na placu przed kościołem. Ważnym i wzruszającym momentem było udzielenie przez rodziców błogosławieństwa. Przedstawiciele rodziców w modlitwie poprosili, aby towarzyszyło ono ich pociechom w drodze do ołtarza Pańskiego, by godnie i radośnie przyjęli Ciało Chrystusa.
Dzieci ubrane tego dnia w białe szaty czynnie włączyły się w oprawę Mszy św. poprzez czytania mszalne, modlitwę powszechną, psalm, procesję z darami.
Na zakończenie uroczystości nie zabrakło także podziękowań dla kapłanów, katechetów, rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków za trud włożony w przygotowanie dzieci do pełnego uczestnictwa w Eucharystii.
Dzieci przez cały tydzień uczestniczyły w tzw. „białym tygodniu”. Był to czas przedłużenia radości przyjmowania Chrystusa Eucharystycznego. Trzecioklasiści brali udział  w wieczornej Mszy  świętej oraz nabożeństwach majowych.

Życzymy dzieciom, by radość i łaska, która spłynęła na nich podczas pierwszego pełnego spotkania z Panem Jezusem, towarzyszyła im każdego dnia.

                                                          FOTORELACJA

149439