Przejdź do treści
3
4
5
Przejdź do stopki

Imieniny Księdza Proboszcza. Zdjęcia!

Imieniny Księdza Proboszcza. Zdjęcia!

Treść

"Kolejne pokolenia rozpoznawały w Kazimierzu sprawiedliwego władcę, odznaczającego się takimi cnotami jak sprawiedliwość, umiłowanie Ojczyzny i poddanego ludu, mądrość, długomyślność i duch służby... Dziś, na początku dwudziestego pierwszego wieku, mimo iż tak bardzo zmieniły się realia społeczne, ten wzór i ten patronat nie tracą swej aktualności. Dałby Bóg, aby sprawujący władzę byli wpatrzeni na wzór św. Kazimierza, a wierni szukali w nim oparcia!”.  św. Jan Paweł II

 4 marca Kościół obchodzi  liturgiczne wspomnienie św. Kazimierza Królewicza. Z tej okazji, w niedzielę cała parafia świętowała zanosząc do św. Kazimierza prośby w intencji Księdza Proboszcza.

Na Mszy św. o godz. 10:00, sprawowanej przez Solenizanta i w jego intencji, z serca płynące śpiewane życzenia złożyły Księdzu Kazimierzowi panie z  Koła Gospodyń z Jerzmanowic.
Na Mszy św. o godz. 12:00 odprawianej również w intencji ks. Proboszcza, nie brakowało życzliwości dla Ks. Kazimierza. Słowa wdzięczności i życzenia dla Księdza Proboszcza usłyszeliśmy od dzieci, , Służby Liturgicznej, Margaretek oraz Koła Żywego Różańca.
Natomiast o godz. 16:00 swoją obecnością zaszczycił naszą parafię Pasterz naszej diecezji – Ks. Bp Grzegorz Kaszak. Biskup odprawił nabożeństwo Gorzkich Żali i koncelebrował Mszę św. W słowach skierowanych do Ks. Kazimierza życzył mu sił, zdrowia i błogosławieństwa Bożego w posłudze duszpasterskiej.

Solenizant podziękował wszystkim za wyrazy pamięci, a przede wszystkim za dar modlitwy

Czcigodny Księże Proboszczu
życzymy Ci,
 aby Bóg otaczał Cię swoją opieką i błogosławieństwem.
Niech  zawsze kieruje na Ciebie swoje spojrzenie,
 a Matka Boża wstawia się w Twoich intencjach.
 Niech Nieskończona Mądrość prowadzi Cię
 w decyzjach i działaniach,
a Boża obecność napełnia harmonią, radością i pokojem.
Życzymy niesłabnącej pogody ducha, wytrwałości
 i siły w kapłańskiej posłudze.
Szczęść Boże

 

FOTORELACJA

149439