Przejdź do treści
3
4
5
Przejdź do stopki

Orszak Trzech Króli. Zdjęcia!

Orszak Trzech Króli. Zdjęcia!

Treść

 Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.
                                                                                                                                     Mt 2, 10-11

 W tym roku Orszaki Trzech Króli  odbyły się 6 stycznia w ok. 800 miastach w Polsce i na świecie. Tym razem wydarzeniu towarzyszyło hasło "Niechaj prowadzi nas gwiazda!". Organizatorzy pragnęli zwrócić uwagę na gwiazdę, która była znakiem i przewodnikiem dla mędrców w drodze do Jezusa.
 Wielobarwne orszaki wyruszyły również  z różnych części Jerzmanowic, by  spotkać się w centrum naszej miejscowości, aby dalej wspólnie wędrować i oddać pokłon Dzieciątku i Świętej Rodzinie. Wiele osób przyszło, by wraz z Trzema Królami uczestniczyć w tym wydarzeniu.
 Świętowanie rozpoczęło się w trzech miejscach. Orszak w kolorze niebieskim prowadzony przez króla Baltazara wyruszył od strony Łaz. Orszak  w kolorze zielonym z królem Melchiorem wędrował z Jerzmanowic, natomiast król Kacper poprowadził czerwony orszak europejski od strony Gotkowic. Mędrcom drogę wskazywała Gwiazda Betlejemska, a prowadziła ich Święta Królowa Jadwiga – patronka Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach.
 Mieszkańcy oraz przybyli goście mogli podczas wędrowania cofnąć się w czasie i  zobaczyć wydarzenia, które miały miejsce dwa tysiące lat temu w Betlejem. Uczestnicy byli świadkami złożenia darów Dzieciątku i wspólnie pochylali się nad tajemnicą objawienia się Jezusa całemu światu. 
 Następnie wierni uczestniczyli we Mszy św. Na zakończenie uroczystości ks. Proboszcz podziękował wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację Orszaku Trzech Króli.

 Uroczystość Objawienia Pańskiego powinna być dla nas impulsem do tego, by – podobnie do Mędrców ze Wschodu – odnaleźć w swoim życiu tę prawdziwą Gwiazdę. Oby każdy z nas doświadczył tego tajemniczego spotkania z Bożą Miłością, która nadaje sens naszemu życiu. Nie ustawajmy w ciągłym poszukiwaniu Boga, bo On pozwala się znaleźć tym, którzy Go szukają.

 

FOTORELACJA

149439