Przejdź do treści
3
4
5
Przejdź do stopki

Przyjęcie dzieci do Szkaplerza Świętego. Zdjęcia!

Przyjęcie dzieci do Szkaplerza Świętego. Zdjęcia!

Treść

 "Najświętsza Dziewico z Karmelu! Osłoń swoim szkaplerzem jak tarczą opieki miasta i wsie, łańcuchy gór i morze, mężczyzn i kobiety, młodzież i dzieci, starców i chorych, sieroty i cierpiących, wiernych synów Kościoła i zbłąkane owce".
Św. Jan Paweł II

4 grudnia w niedzielę poprzedzającą  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Mszy Świętej o godz. 16:00 miał miejsce kolejny etap przygotowania do Pierwszej Komunii św. dzieci z klas trzecich naszej parafii. Ksiądz Proboszcz poświęcił medaliki, a rodzice uroczyście wręczyli je dzieciom, aby były dla nich drogowskazem na drodze życia.

Szkaplerz w obecnej formie jest bardzo wygodny do noszenia. Są to dwa małe kawałki płótna, połączone tasiemką. zazwyczaj z wizerunkiem Matki Bożej Szkaplerznej na jednym i Najświętszym Sercem Pana Jezusa na drugim kawałku. W roku 1910 papież św. Pius X zezwolił ze względów praktycznych na zastąpienie szkaplerza medalikiem szkaplerznym.

Szkaplerz jest obok różańca drugą formą miłości do Maryi. Jest nazywany szatą lub znakiem Maryi. Tak jak matka ubiera swoje dziecko w swoje ubranie, tak Maryja zakłada swoje szaty na swoje dzieci. Szkaplerz pokazuje na zewnątrz, że zapraszamy Maryję do naszego życia i chcemy żyć wartościami, którymi Ona żyła. Maryja otacza człowieka szczególnymi łaskami, traktuje jak umiłowane dziecko, pomaga dobrze przejść przez życie, zapewnia umocnienie w momencie śmierci i zachowuje od wiecznego potępienia.

 

FOTORELACJA

149441