Przejdź do treści
3
4
5
Przejdź do stopki

Przyjęcie dzieci do Różańca świętego. Zdjęcia!

Przyjęcie dzieci do Różańca świętego. Zdjęcia!

Treść

  „Odmawiać różaniec to znaczy udać się do szkoły Maryi i uczyć się od niej, Matki i apostołki Chrystusa, jak żyć całkowicie zgodnie z wymaganiami wiary chrześcijańskiej.
Św. Jan Paweł II

Październik to miesiąc, w którym szczególnie często sięgamy po różaniec. Kościół obchodzi w tym czasie specjalne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, które przypada 7 października.

W związku z tym wspomnieniem, dzieci przygotowujące się w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej otrzymały 9 października na Mszy św. o godz. 17:00 z rąk Księdza Proboszcza poświęcone różańce. Ksiądz przypomniał dzieciom o niezwykłej mocy tej modlitwy. Zachęcił najmłodszych do zwracania się do Maryi poprzez rozważanie tajemnic różańcowych.

W naszej parafialnej świątyni można obejrzeć również wystawę z kolorowych różańców. Dzieci do ich wykonania wykorzystały najróżniejsze materiały.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas pomoże w głębszym przeżywaniu modlitwy różańcowej w Kościele, a także w naszych rodzinnych domach.

FOTORELACJA

23032